Dermapen 4.0- moc mezoterapii mikroigłowej

Czym jest Dermapen 4.0 i jakie ma działanie?

Dermapen 4.0 jest urządzeniem do mezoterapii mikroigłowej. Mikrouszkodzenia na powierzchni skóry wywołane nakłuwaniem inicjują wiele fizjologicznych zdolności skóry. Prowadzą one do intensywnej regeneracji oraz indukcji kolagenu. Używane w trakcie zabiegu odpowiednie serum penetruje intensywnie w głąb skóry w trakcie tego zabiegu, intensywniej, niż miałoby to miejsce bez wprowadzania go przy pomocy mezoterapii mikroigłowej (innym urządzeniem).  

Technologia Dermapen 4.0 oparta jest na zastosowaniu w tym urządzeniu pulsujących igieł z bardzo dużą częstotliwością. Dermapen 4.0 wykonuje 1920 nakłuć na sekundę. Zastosowanie Dermapen 4.0 jest bardzo szerokie i obejmuje:

  • ujędrnienie skóry i uelastycznienie skóry,
  • większe nawilżenie,
  • poprawę kolorytu, 
  • zmniejszenie widoczności porów,
  • w przypadku blizn zanikowych – spłycenie ich.

W jakim celu stosuje się Dermapen 4.0?

Dermapen 4.0 może być zastosowany w terapiach m. in. w celu:

  • poprawy ogólnej kondycji skóry twarzy, w tym: ujędrnienia skóry, zmniejszenia niezbyt głębokich zmarszczek, redukcji widoczności rozszerzonych porów,
  • poprawy kondycji skóry szyi, dekoltu, a także dłoni,
  • ujędrnienia skóry okolic: brzucha, bioder, ud czy pośladków,
  • poprawy wyglądu głębokich oraz atroficznych blizn pooperacyjnych, pooparzeniowych i potrądzikowych, jak również przykurczy oparzeniowych,
  • leczenia łysienia.

Jak wygląda zabieg z zastosowaniem Dermapen 4.0?

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu/ oczyszczenia skóry pacjenta. Następnie dobiera się odpowiedni preparat, który będzie aplikowany w trakcie mikronakłuwania skóry. Po doborze odpowiedniego programu pracy urządzenia (głębokość nakłuć oraz tempo pracy kartridża) nakłada się jednorazowy, sterylny molibdenowy kartridż. Przystępuje się następnie do pracy urządzeniem. W trakcie zabiegu parametry urządzenia mogą być regulowane, w zależności od potrzeb pacjenta. Urządzenie zwykle pracuje w zakresie głębokości penetracji od 0,2 mm do 3 mm. W wyniku zabiegu pojawia się równomierne zaczerwienienie skóry, może wystąpić krwawienie.

Po zakończeniu zabiegu specjalista aplikuje na skórę odpowiednie preparaty, których celem jest łagodzenie zaczerwienienia, zmniejszenie obrzęku i przyspieszenie gojenia.

W zależności od obszaru poddawanego leczeniu, zabieg Dermapen 4.0 trwa około 25-45 minut.

Jak skóra wygląda po zabiegu i jak o nią dbać?

Bardzo często pacjenci po zabiegu odczuwają lekkie pieczenie i pojawia się uczucie zaognienia skóry.

Następnego dnia po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, napięta. Odczucia są porównywalne do podrażnienia po zbyt intensywnej ekspozycji na słońce. Po 3-4 dniach naskórek może delikatnie się złuszczać. Po zabiegu jak i w następnych dniach stosuje się preparaty łagodzące i działające regeneracyjnie na skórę. Po 5–7 dniach po zabiegu widoczne są pierwsze efekty po zabiegu. Ostatecznych rezultatów po Dermapen 4.0 można się spodziewać po ok. 1 miesiącu od ostatniego zabiegu w serii.

Wskazania pozabiegowe

Po ok. 8 godzinach po zabiegu Dermapen 4.0 należy przemyć skórę delikatnym środkiem myjącym. Może to być produkt do skóry wrażliwej i zastosować zaleconą przez specjalistę pielęgnację.

Co najmniej tydzień po zabiegu, a najlepiej przez cały czas trwania terapii, należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50), aby uniknąć podrażnienia skóry i powstawania przebarwień. 

Przeciwwskazania do Dermapen 4.0

Nie wykonuje się zabiegów Dermapen 4 w czasie ciąży i karmienia piersią, u osób w aktywnej fazie trądziku lub aktywnej fazie opryszczki. Zabiegu nie mogą wykonywać również pacjenci zmagający się z chorobą nowotworową.[1]

Źródło:

https://www.academia.edu/download/56214433/Medical-Micro-Needling-TCOJ-1-105.pdf