Egzosomy ASCE+

Egzozosmy ASCE+

Innowacyjna technologia pozyskanych komórek macierzystych Nowa generacja terapii regeneracyjnych i anti-aging

Egzosomy ASCE+ w opatentowanej technologii ExoSCRT™ to pierwsze 100% czyste egzosomy dostępne na rynku.

To przełomowa i w pełni bezpieczna terapia regeneracyjna i anti-aging potwierdzona licznymi badaniami. Egzosomy ASCE+ to pęcherzyki zewnątrzkomórkowe o rozmiarach nanometrowych, które są najważniejszym mediatorem komunikacji międzykomórkowej i pełnią podwójną funkcję: regeneracji skóry oraz przeciwzapalną.

Skuteczność kliniczna

 • Terapeutyk regeneracyjny do odmładzania skóry w medycynie estetycznej: redukcja zmarszczek, poprawa kolorytu, poprawa nawilżenia.
 • Leczenie hipermelanozy: poprzez zmniejszenie zawartości melaniny
  w komórkach.
 • W połączeniu z laserem CO2 przyspiesza regenerację leczenia zanikowych blizn potrądzikowych, poprzez skrócenie czasu rekonwalescencji pacjenta.
 • Przyspiesza gojenie ran oraz zmniejszenie powstawania blizn po zabiegach chirurgicznych.
 • Leczenie atopowego zapalenia skóry: łagodzi ciężki stan zapalny
  i wspomaga odbudowę bariery skórnej.
 • HRLV: leczenie łysienia androgenowego oraz telogenowego u kobiet i mężczyzn.
 • Redukcja blizn przerośniętych (keloidy).

Egzosomy ASCE+ to nie komórki macierzyste, ale maleńkie pęcherzyki produkowane przez te komórki. Jako mikroskopijne cząsteczki, z łatwością przenikają do skóry właściwej, angażując się w różnorodne procesy, które prowadzą do odmłodzenia skóry, poprawy jej kolorytu i sprężystoci.

Egzosomy ASCE+ są pozyskiwane za pomocą opatentowanej technologii ExoSCRT™. Ostateczny produkt składa się w 100% z egzosomów. Te mające rozmiary nanometryczne (30-200 nm), pęcherzyki zewnątrzkomórkowe działają jako łączniki komunikacji międzykomórkowej w skórze właściwej. Wyróżniają się działaniem odbudowującym i przeciwzapalnym. Skuteczność terapii została udowodniona przez liczne badania kliniczne. Preparat z egzosomami jest bezpieczny dla organizmu i nie powoduje uczuleń.

Jakie są działania egzosomów ASCE+?

Ze względu na to, że egzosomy ASCE+ są mniejsze od wirusów, z łatwością penetrują skórę, gdzie natychmiast inicjują procesy regeneracyjne. W kontekście terapii przeciwstarzeniowej, kluczowe jest ich zdolność do stymulowania produkcji kolagenu i elastyny. Jednocześnie wzmacniają barierę naskórkową i podnoszą wytrzymałość tkanki podskórnej. W efekcie egzosomy ASCE+ tworzą trwałą strukturę skóry, która utrzymuje jej młodzieńczy wygląd przez długie miesiące.

Egzosomy ASCE+ pozyskiwane technologią ExoSCRT™, produkowane przez firmę ExoCoBio, składają się z około 400 typów lipidów, 600 rodzajów miRNA oraz 1000 dodatkowych czynników wzrostu i białek. 96 rodzajów miRNA oraz ponad 200 odmian białek wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwdziałające starzeniu, rozjaśniające i stymulujące migrację oraz rozmnażanie komórek.