DŁUGOTRWAŁOŚĆ EFEKTÓW
ZNIECZULENIE
REKOMENDOWANA SERIA
CZAS
CENA
PODSTAWOWE INFORMACJE
Stymulowane zostają procesy regeneracji, a miejsce zabiegowe intensywnie dotlenione. Następuje poprawa mikrokrążenia, odnowa komórkowa, oraz zwiększenie naturalnych czynników wzrostu m.in. VEGF. Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na aplikację dwutlenku węgla, który po wprowadzeniu do tkanek przekształca się w kwas węglowy.Podczas zabiegu, na skutek urazu ciśnieniowego tkanka tłuszczowa w mechaniczny sposób zostaje uszkodzona, a komórki tłuszczowe ulegają szybszemu rozpadowi.
Karboksyterapia zwiększa możliwość lipolizy czyli rozkładu hydrolitycznego trójglicerydów w tkance tłuszczowej. Prowadzi to do powstania kwasów tłuszczowych i glicerolu, te z kolei uwolnione są do krwioobiegu i wychwytywane przez większość tkanek. Następnie są estryfikowane do acylogliceroli lub zostają utleniane jako główne źródło energetyczne do dwutlenku węgla i wody. Miejscowe podgrzanie tkanki w miejscu zabiegowym zwiększa metabolizm, przyczyniając się tym samym do jej miejscowej redukcji.
Ponadto dwutlenek węgla wzmaga drenaż limfatyczny oraz neowaskularyzację skóry.
Największą zaletą zabiegów karboksyterapii jest redukcja tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym braku szkodliwego działania dwutlenku węgla na ludzki organizm, który produkowany jest również przez nasze komórki w wyniku spalania tlenu oraz wydalany w całości przez nasze płuca w sposób naturalny. Po serii zabiegów skóra staje się gładsza, bardziej napięta, a rozstępy czy blizny dużo mniej widoczne.